Skip to main content

Nav vienotas “izcilās” laika starpības starp bērniem. Jebkurai vecuma starpībai starp brāļiem un māsām ir gan plusi, gan mīnusi (kā vecākiem, tā bērniem), bet jebkurai vecuma starpībai ir vienojošs elements – vienmēr būs gan labāki, gan sliktāki periodi, kad šķitīs, ka “ja starpība būtu lielāka (vai mazāka), būtu tik ļoti vieglāk” un mēs, jaunie vecāki, drīkstam tā justies. Cauri visam šim, runājot kontekstā par mazu vecuma starpību bērniņiem, ir atcerēties, ka šis viss pāries. Tas tiešām pāries un paliks vieglāk, vienmēr paturot prātā spēcinošus vārdus – “Tik mazi viņi nebūs vairs nekad!” un tā patiesi ir.

Apskatīsim pozitīvo, ko sagaidīt, ja plānojat (vai jau gaidāt) bērniņus ar mazu vecuma starpību un tādi tiešām ir:

1.  Saikne starp bērniem

Cieša saikne var formēties uzreiz vai arī laika gaitā, bet tā noteikti izveidosies. Vecākajam bērniņam, gaidot jaunāko (lai cik maziņš viņš/a būtu), jau rodas pieķeršanās (un šis ir attiecināms jebkurā vecumā), jo redzot māmiņas augošo vēderu, runājot ar mazo brāli vai māsu vēderā, redzot mazulīti kustamies, bērniņā mostas interese par to, kas tur notiek. Protams, šeit var runāt par īpašu uzmanības pievēršanu, lai vecākais bērniņš nejūt greizsirdību, ģimenē ienākot vēl vienam mazulim, bet šo apskatīsim 3. punktā.

Bērniņiem ar mazu vecuma starpību būs vairāk kopīgu draugu, sarunas tematu, mīļāko filmu, rotaļu, draugu un interešu, kas nozīmē – vairāk kopīga. Bērniem ar mazu vecuma starpību ir vieglāk formēt emocionālo saikni (īpaši viena dzimuma bērniem), jo viņi atrodas aptuveni vienā un tajā pašā vai līdzīgā attīstības fāzē, kas vijas cauri no aptuveni 4 gadu vecuma līdz pat mūža beigām. Bieži dzirdam, ka bērni ar mazu vecuma starpību tiek uzskatīti gandrīz par dvīņiem un šeit ir runa ne tikai par uzvedību, bet bieži vien pat par izskatu!

2. Efektivitāte

 

3. Uzmanības dalīšana

 

4. Apģērbs u.c. resursu atkārtots pielietojums

 

5. Grūtā perioda ātrāka pārvarēšana

 

6. Atgriešanās darbā

 

Apskatīsim arī tos aspektus, kas var šķist izaicinoši un tikt uzskatīti par negatīviem dažkārt (tādējādi biedējot vecākus)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

 

 

Translate »
Verified by MonsterInsights